KAS IR DISKU GOLFS?

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? - tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu.

Disku golfu spēlē īpašos disku golfa laukumos, kuros parasti ir 18, retāk - 9 grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi - koki, reljefs, ūdenstilpnes - spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē.

Disku golfa stiprā puse ir pieejamība: to var spēlēt jebkurā vecumā, turklāt diski - tieši tādi paši, ar kādiem spēlē profesionāļi - nopērkami par 10-20 eiro. Disku golfa laukumos inventāru var arī iznomāt, taču spēles maģija ātri apbur un laiks līdz savai pirmajai spēles somai ar trim, pieciem, pat desmit dažādiem diskiem ir īss!

Vairāk informācijas par disku golfu un par iespējām ar to nodarboties pieejama Latvijas Disku golfa federācijas mājaslapā